Στα τμήματα εκμετάλλευσης της μεγάλης ξενοδοχειακής επιχείρησης του VALIS RESORT and SPA ξεναγήθηκαν οι μαθητές μας, του τμήματος ειδικότητας υπ.Τουριστικών επιχειρήσεων και των εκπαιδευτικών τους, την Πέμπτη 02 Δεκέμβρη 22,από τον υπεύθυνο κρατήσεων και εκδηλώσεων.
Οι μαθητές μας συζήτησαν για τον τρόπο  κρατήσεων των δωματίων  του ξενοδοχείου και ειδικά για την περίοδο των Χριστουγέννων. Έλυσαν αρκετές απορίες τους για την διαχείριση των δωματίων και των αιθουσών εκδηλώσεων.
Η επίσκεψη δίνει την δυνατότητα στα παιδιά να δουν από κοντά με πιο τρόπο λειτουργεί το ξενοδοχείο και να το έχουν πηγή αναφοράς στα σχετικά μαθήματα.
Ευχαριστούμε την διεύθυνση του ξενοδοχείου για την αποδοχή και την υποστήριξή του στο σχολείο μας.