28η Οκτωβρίου 2016 - Αφιέρωμα στο Έπος του '40!

Την ελάχιστη τιμή στους προγόνους μας που θυσιάστηκαν για να είμαστε εμείς σήμερα ελεύθεροι αποτέλεσε η σημερινή γιορτή του σχολείου μας!

Σύσσωμο το τμήμα των Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων έδωσε τον καλύτερό του εαυτό και του αξίζει ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια προσέγγισης της ιστορίας διαμέσου θεατρικών διαλόγων και αφήγησης!

Στο πρώτο μέρος του αφιερώματος απονεμήθηκαν, όπως πάντα, τα Αριστεία και τα Βραβεία στους μαθητές που αρίστευσαν το προηγούμενο σχολικό έτος.

Ακολούθησε ιστορική αναδρομή με τη μορφή παρουσίασης με εκφωνήτριες τις μαθήτριες του τμήματος: Μαρία Τζαφειροπούλου, Βαλέρια Μπαλατσούκα και Έφη Κωστοπούλου.

Το αφιέρωμα στους ήρωες του Έπους έκλεισε με το θεατρικό που παρουσιάζεται στο παρακάτω video που αναρτήθηκε στο κανάλι του σχολείου στο youtube:

ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΠΙΝΔΟΥ - Ο ΚΑΛΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΚΛΑΟΥΣ